Yedi Metalurji - Doğaya ve canlılara zararsız ürünlerYedi Metalurji - Doğaya ve canlılara zararsız ürünler
Ana Sayfa Hakkımızda Ürünler İletişim  

Ürün ve Hizmetler / Kimyasal Temizleme ve Parlatma Ürünleri / HLC Özel Temizleme Pastası / Macunu (HLC Spezial-Reinigungspaste) (Eksrüder ve plastik enjeksiyon makineleri için)

Piyasada kullanılan tüm plastik enjeksiyon makinelerinin içini temizlemek için özel bir pasta / macundur. Bu temzileme macunu, enjeksiyon için kullanılmakta olan polimer / plastik granulat ve / veya plastik tozuna karıştırılarak kullanılır. Böylelikle makinenin içinde ergiyerek plastize bir polimer temizleme karışımı oluşturulmak için kullanılan bir katkı maddesidir.

Bu karışım ile, tek bir işlem adımında, silindir, vida (salyangoz) ve nozullar etkili şekilde ve her hangi bir artık madde bırakmaksızın, her türlü artık, birikim, pislikten ve metalin yüzeyinde oluşmuş olası korozif artık maddelerden (örneğin; pas v.b.) temizlenerek, tekrardan metalik parlaklığına kavuşabilir. Bu şekilde, plastik eksdrünün ve plastik enjeksiyon makinesinin, temmizlenmesi amacıyla sık sık vidasının / salyangozunun ve silindirinin demontajına gerek kalmaksızın, makinenin içi etkili şekilde temizlenir. Aynı zamanda kullanılan plastik malzemenin renk değiştirme işlemi de, değişim amaçlı ara temizlik zorunluluğu minimize edilerek, kolaylıkla ve en hızlı şekilde gerçekleştirilebilir. 

HLC Özel Temizlik Pastası, uygulandığı metal yüzeylerine her hangi bir şekilde hiç bir zarar vermeksizin, olası bir aşırı etkili ve pek çok yönden zararlı solvent kullanımına da gerek kalmaksızın, olağanüstü etkili bir şekilde temizler. Pastanın çok kez kullanımı ile, metallerin yüzeyinde yapışma ile biriken kirlerin de tekrardan yapışması, oldukça minimize edilebilir.

Uygulamalar
  • HLC Özel Temizlik Pastasını, temizlik için öngörülen polimer plastik granül çeşidinin [örneğin: Polyamid (PA), Polyetilen (PE), PoliVinilKlörür (PVC), Polystrol (PS), Polypropilen (PP)] içerisine; 3 kısım HLC Özel Temizlik Pastası ve 7 kısım plastik granulat (Toplam: 10 kısım = %100:=  %30 + %70) oranlarında karıştırınız ve bu karışımı normal işlem şeklinde, karışım makineden geçip, vida tamamen boşalıncaya kadar, makineden enjekte ediniz.
  • Kullanılacak karışımın toplam miktarını, vida çapından (silindir iç çapından) bağımlı olarak, dolduracak, yetecek şekilde hazırlamalısınız.
  • Bu malzeme için öngörülen sıcaklık ayarını seçerken, temizlik öncesi işlediğiniz malzeme için seçilmiş sıcaklık ayarı, bozulmadan öylece kalmalıdır.
  • Doldurulmuş karışım, ağır / yavaş bir devir sayısı seçilerek, ekstrüdürden, enjeksiyon makinesinden geçirilmelidir.
  • Çok çetin, zorlu ve aşırı kirlenme durumunda, gerekirse bu işlemi tekrarlayınız.
  • Bu işlem sonrası, silindir, vida / salyangoz ve nozul(lar) / meme(ler) kirden ve atıklardan temizlenmiş olacaktır.
  • Artık işlenmesi gereken yeni plastik granülü, makinenize doldurarak, ekstrüzyon, enjeksiyon işlemine, üretiminize başlayabilirsiniz.

 

SWFObject 2 static publishing example page

Alternatif içerik

Kullanıcının bilgisayarında flash yüklü değilse burayı gösterecek Get Adobe Flash player

Kimyasal Temizleme ve Parlatma Ürünleri


 Ev ve Sanayi Tipi Temizleyiciler

 Boya ve Duvar Kağıtları için Yardımcı Malzemeler

 Polierpasten Macun tipi temizleme ve parlatma pastaları

 Diş ve mücevher endüstrileri için parlatma pastaları

 Feste Polierpasten Katı parlatma pastaları (Cilalar)

 Polierpulver Parlatma tozları

 Diamantpasten Elmas tozları